Data publikacji: 23.11.2017, Opublikowane do: 10.12.2017

Przypomnienie o zmianie hasła dla kont pocztowych w domenie pw.edu.pl (uczelnianych)

Z uwagi na istotną podatność na włamania do kont użytkowników poczty w domenie pw.edu.pl dziekanat WE zaleca wszystkim użytkownikom poczty w domenie pw.edu.pl opartej na usłudze Office 365 bezwzględną zmianę hasła do serwisu. Zmiana hasła powinna dotyczyć wszystkich użytkowników serwisu, bez względu na to, czy używają oni tego konta czy nie, gdyż istnieje potencjalne zagrożenie przejęcia konta przez osoby nieuprawnione, a w konsekwencji podszywania się pod tożsamość właściciela konta oraz wykorzystania konta do celów niezgodnych z prawem.

Admnistrastorem konta jest Centrum Informatyki. Zmianę hasła należy wykonać zgodnie z procedurami podanymi przez CI.

Informacje na temat zagrożenia można znaleźć na stronie

Przy okazji przypominam, że należy również zmienić hasło do systemu USOS.

Włodzimierz Dąbrowski
Prodziekna ds studiów

Ostatnia modyfikacja: 28.11.2017 12:21 przez dr inż. Włodzimierz Dąbrowski.