Data publikacji: 2.01.2013, Opublikowane do: 31.01.2013
Procedura prowadzenia i obrony pracy dyplomowej w ISOD
Szanowni Państwo,
w ISODzie wdrożony został nowy moduł obsługi procedury obrony pracy dyplomowej, który jest zgodny z obowiązującą uchwałą Rady Wydziału. Moduł ten został wdrożony, na razie, pilotażowo i nie został jeszcze ostatecznie zaakceptyowany przez Władze Wydziału. Moduł jest w pełni funkcjonalny i w pełni wspierany przez pracowników Dziekanatu.
Nowy moduł nie obejmuje swoimi funkcjami dotychczas obronionych prac dyplomowych (nie można wstecznie wprowadzać opinii, recenzji oraz załączać ostatecznych wersji plików).
Procedura obrony objęta modułem w systemie ISOD obejmuje następujące kroki:
- Student kontaktuje się z przyszłym opiekunem i uzgadnia z nim temat i zakres pracy.
- Opiekun tworzy w systemie ('Moi studenci indywidualni') współpracę indywidualną typu praca dyplomowa.
- Kierownik zakładu lub jego pełnomocnik akceptują wydany temat pracy dyplomowej.
- Mija odpowiednio długi czas...
- Student dostarcza do opiekuna ostateczną wersję pracy.
- Opiekun przyjmuje pracę do obrony i proponuje recenzenta pracy dyplomowej (recenzent może być zmieniony przez kierownika zakładu).
- Student załącza do systemu ostateczną wersję pracy.
- Opiekun i recenzent wprowadzają opinię i recenzję.
- Student drukuje podanie o dopuszczenie do obrony, zbiera stosowne podpisy, skład komisji egzaminu dyplomowego i udaje się z nim do dziekanatu.
- Pracownik dziekanatu przyjmuje podanie i w porozumieniu z Dziekanem przyjmuje pracę do obrony.
- Pracownik dziekanatu drukuje protokół na obronę.
- Student odbiera protokół na obronę wraz z dokumentem o postępach w nauce uwzględniającym średnią ze studiów.
- Student kontaktuje się opiekunem, kierownikiem zakładu w celu wyznaczenia ostatecznego terminu obrony.
- Pełnomocnik ds. prac dyplomowych w zakładzie przekazuje do dziekanatu protokół obrony.
- Pracownicy dziekanatu wprowadzają do systemu informację o obronie.
Szczegółowa prezentacja modułu wraz z demonstracją wszystkich kroków procedury pracy dyplomowej w ISOD (na koncie testowego wykładowcy i testowego studenta) znajduje się tutaj (prezentacja trwa 22 minuty):
http://www.youtube.com/watch?v=-veYT89lGGI
Z poważaniem,
Robert Szmurło
Ostatnia modyfikacja: 2.01.2013 09:01 przez dr inż. Robert Szmurło.